Plany na 2020 – finanse i nie tylko. Praca nad samym sobą!

A więc w sumie za pomocą tego wpisu chciałbym zaplanować a raczej uporządkować na „kartce papieru” moje postanowienia na 2020. Powiem, że już zacząłem te plany wdrażać albo przygotowuję się do ich wdrożenia. Zapraszam na tour de future po moich planach!

Zacznę od tego że chciałbym poświęcić się zgłębianiu literatury zdrowotnej i abym nie ulegał pokusą typu lody i mięso częściej niż 2x w tygodniu. Chciałbym też zabrać Mamę w końcu na mini wycieczkę do palmiarni – opłacić taxi i wstęp – i się w końcu też przełamać i wyjechać poza osiedle gdyż tkwię na nim jak ten latarnik na swoim posterunku.

Co do zdrowia to bardzo chciałbym schudnąć poniżej 115 kg a nawet zejść 10 kg do końca 2020 r. Chciałbym też zabrać się za ciężarki ale mam wybór albo nauka programowania (do czego dojdziemy) albo ćwiczenia – chodzi o zasób energii.

Tak chciałbym ten nadchodzący rok poświęcić na naukę programowania JavaScript 4 – 5 dni w tygodniu po 1 – 4 godziny dziennie, czyli tyle co czytam godzin chciałbym też się uczyć. Niestety zły los zesłał mi schizofrenię i ciężko mi się koncentrować na nauce, bywa wręcz że przy oglądaniu wykładu zasypiam i muszę się położyć a kawa daje tylko mocny sen – moi koledzy mają jeszcze gorzej niż ja…

I tak chcę kontynuować czytanie książek (w końcu mam te Legimi) po 1 – 4 godziny dziennie, tak 10 – 100+ stron na dobę a średnio 50.

Co do finansów to planuję zmniejszyć wydatki na sprzęt (w 2020 bez nowej komórki), nie kupować muzyki, filmów i ograniczyć o 99% wydatki na książki.

Zresztą specjalnie czytam z Legimi książkę „Minimalizm po polsku” i mam nadzieję się wkręcić – sądzę że to jest moje powołanie na rok 2020 a może resztę życia.

Chciałbym też wstawać najpóżniej 6:30 rano i wychodzić optymalnie z pieskiem 7:30, bez marudzenia i przesiadywania na internecie.

Poza tym mam cel kucharski nauczyć się gotować te płatki owsiane górskie (mleko zagotować umiem 50% sukcesu!) i podawać z mlekiem dla siebie tak aby nie budzić Mamy albo na nią nie czekać do prawie 9:00 … Może śmieszne ale mam z tym trudność, żałuję że nie poszedłem do szkoły kucharskiej!

Poza tym główny cel, mniej nerw! Czy to facet opiernicza że piesek nasikał na żywopłot czy to ktoś krzywo patrzy jak psiak kupę robi, wybić z głowy niepowodzenia z dziewczynami i marzenia o tych wybranych (do niczego to nie prowadzi nie zwracają na mnie uwagi i się nawet nie odzywają, najwyżej dzień dobry powiedzą a czepiają się hmm same nie w moim typie – my number is 13) i w ogóle nie zawracać sobie nimi głowy gdyż to rodzi frustrację i to nie małą… Ostatnio jestem nerwowy coś za bardzo 😦

Główny cel to dbanie o zdrowie Mamy i jakoś wybicie jej z głowy tego TV – plan kupić radio i chodzić na ogródek w wiosna lato, może jak Bóg da jesień (choć wątpię), chodzić na moje mieszkanie i je uporządkować.

Co do mojego mieszkania to muszę przeczytać pewną książkę traktującą o wynajmie i wcielić ją w życie.  Tak mam plan na 2020 wynająć swoje mieszkanie i zbierać generowany przez nie dochód.

Poza tym więcej pokory i uśmiechu i dobrego czynu!

Będę zaglądał na ten post od czasu do czasu aby sobie przypomnieć postanowienia a i w kalendarzu na 2020 napiszę założenia.

Cze 😉

Reklamy

2 myśli na temat “Plany na 2020 – finanse i nie tylko. Praca nad samym sobą!

  1. Wiesz raczej chciałbym je wykonać a przynajmniej 80%…
   Przed wszystkim nasze zdrowie, czytanie książek i nauka tą godzinę najmniej …
   Oszczędzać też chcę gdyż nadchodzi kryzys ekonomiczny i warto mieć oszczędności 😉
   Przed końcem roku kupuje Mamie radio/wierzę aby ją oderwać od ogłupiającej TV.
   Książkę mam w planach kupić tylko jedną i to nie od razu i myślę czy nie w formacie elektronicznym…
   Już mnie kusi Kindle ale chyba rok dam radę poczytać na komórce??
   Dzięki Legimi codziennie dodaje jakieś książki do biblioteczki i zero wydatków ;-D.
   Dziś czytałem około 3 godzin tzn wczoraj.
   I znów się zasiedziałem bo późno z psiakiem. Cze

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s