Jak wyjść z depresji w 5 krokach. Co zrobić aby pozbyć się depresji?

Więc inspiracją do tego artykułu była książka Beaty Pawlikowskiej „Wyszłam z niemocy i depresji, ty też możesz”. Opisuje ona 5 głównych kroków dzięki którym można wyjść z depresji, razem z ich uzasadnieniem. Książka jest dostępna minn.na serwisie Legimi w ramach abonamentu (od ~7 zł/ m-c). Przedstawię Wam 5 kroków dzięki którym z pewnością można poczuć się lepiej a jak twierdzi autorka dzięki którym można wyjść z depresji.

W końcu od czegoś trzeba zacząć. Ćwiczenia należy wykonywać codziennie przez około 100 dni bez dnia przerwy (tylko dla wytrwałych?), choćby nie wiem co się działo i jak się nie chciało – rób je codziennie!

Pięć kroków jak wyjść z depresji:

  • 1.Weź jakieś lusterko spojrzyj sobie głęboko w oczy i parę, kilka razy powtórz na głos „kocham cię”.
  • 2.Wychodź na spacer choć na 10 minut codziennie, nawet jeśli Świat wydaje ci się szary – dzień w dzień, dotleń się! Nie zaszywaj się w domu!
  • 3.Gdy się obudzisz wymień 5 rzeczy za które jesteś wdzięczny, za dobre rzeczy w życiu – choćby to że masz dach nad głową, ręce, nogi i sprawne oczy, pomyśl coś na pewno znajdziesz!
  • 4.Przed snem zapisz 5 rzeczy które dały ci dziś radość, co cię pozytywnie zaskoczyło i co pięknego zauważyłeś – po prostu zapisz z dzisiaj piękne, miłe rzeczy/ zdarzenia.
  • 5.Medytacja – medytuj codziennie siedząc z podwiniętymi nogami na poduszce na twardszym łóżku lub ziemi, zamknij oczy i staraj się uspokoić myśli, skoncentruj się na oddechu i nie myśl o niczym, przynajmniej przez chwilę.

Rada: Nie staraj się wprowadzić wszystkiego na raz, zacznij od jednej rzeczy i ćwicz ją przez parę, kilka dni i następnie wprowadź kolejną.

Zmiana zaczyna się w głowie, Ty musisz chcieć zmienić ten stan rzeczy a to jest dobry początek.

Autorka napisała, że leki otępiają i zamiast łykać tabletki powinno się ćwiczyć. Ja z kolei nie namawiam do zaprzestania brania leków lub nie rozpoczęcia terapii farmakologicznej. Tak leki na depresję w jakiś sposób otępiają i powodują tycie ale są konieczne gdyż bez nich może być o wiele ciężej a nawet bardzo ciężko.

A może dzięki tym ćwiczeniom poczujesz się lepiej i sięgniesz po książki z zakresu depresji nie koniecznie „chorych” tylko jakieś terapeutyczne, napisane przez lekarzy a może sięgniesz po kolejną książkę Beaty Pawlikowskiej.

Jej inne książki to:

  • „Jak pokochać samego siebie”
  • „Księga kodów podświadomości”
  • „Kurs szczęścia”
  • „Trening szczęścia”

Ja polecę jeszcze książkę która posiadam i której opis mnie zaciekawił:

Jesse H. Wright & Laura W. McCray „Uwolnić się z depresji – ścieżki do zdrowia”.

Ja też walczę z depresją, w sumie przed tą książką znałem tylko 2 sposoby wymienione w niej: chodzenie na długie spacery i zapomniany przez mnie sposób, powtarzanie sobie w lustrze „kocham cię”.

OK to tyle Cześć!

Ps.: Tak depresja jest wyleczalna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s