Zalety i wady bycia złodziejem – analiza na chłodno. Czy warto zostać złodziejem? Czy warto kraść? Czy warto oszukiwać?

Zalety i wady bycia złodziejem – analiza na chłodno. Czy warto zostać złodziejem? Czy warto kraść? Czy warto oszukiwać?

W tym wpisie zastanowimy się nad zaletami i wadami bycia złodziejem oczywiście czysto teoretycznie (na sucho) gdyż nigdy nie kradłem ani nie zamierzam oraz też nie przeprowadziłem wywiadu – weźmiemy po prostu to na logikę.

Kraść można w różny sposób czy to jako kieszonkowiec, okradać sklepy z elektroniki, włamywać się do mieszkań albo nabierać naiwniaków w internecie – do wyboru do koloru a i stawki są różne od pieniędzy na przeżycie do wielkich sum za które kupisz sobie Porsche.

Zacznijmy może najpierw do zalet:

  • Na pewno ta praca nie jest szkodliwa dla zdrowia, nic nie śmierdzi nic nie gryzie w oczy ani nie ma nadmiernego hałasu.
  • Zarobek od 1 oszustwa jest nie mały czyli tzw stawka godzinowa wysoka.
  • Można okradać przez komputer jeśli ma się odpowiednie kwalifikacje czyli w tzw białych rękawiczkach, bez kontaktu fizycznego, bez wychodzenia z domu albo nawet w kawiarni (da tak radę?) czy w egzotycznym kurorcie jeśli jesteś dobry/dobra – tzw praca zdalna.
  • Można zarobić nie małe sumy od paru set złoty do grubych tysięcy (już nie mówię o setkach tysięcy np dzięki oprogramowaniu szyfrującemu dane użytkownika i wyłudzaniu okupu od firm).
  • Nie trzeba teoretycznie się uczyć/ mieć fachowej wiedzy aby zacząć – by okradać mieszkania, albo Januszy na PS4 za 400 zł, choć już oszustwa na większe sumy wymagają większej głowy i fachowej wiedzy albo wsparcia specjalistów.

Teraz wady:

  • Wyrzuty sumienia, że okradasz zwykłych dobrych ludzi którym może zabraknąć na chleb albo mogą się zadłużyć. Jak spojrzysz w oczy matce, bratu, narzeczonej, dzieciom gdy kradniesz?
  • Ciągła nerwówka czy złapią czy nie złapią czy psy dojdą do ciebie – stres wykańcza.
  • Szemrane towarzystwo i niebezpieczne typy – jaki fach takie środowisko.
  • Obawa o własne życie i zdrowie gdyż może zdarzyć się nadgorliwiec który cie złapie na gorącym uczynku albo cie znajdzie a będzie w posiadaniu broni.
  • Bycie poza wiarą czy to katolicką czy inną religią gdyż chyba w wszystkich religiach kradzież jest potępiana.

Wyrok nawet 7 lat za mieszkania albo rok za droższy sprzęt – czytałem że jeden fachowiec dostał wyrok 1 roku za rower z klatki schodowej, teraz wyobraź sobie że cię złapią 2x albo i 3x w życiu i masz 14 – 21 lat do odsiadki to tak jakby skrócić życie z 70 lat do 50, wyrwa w życiorysie a życie jest takie krótkie…
Jesteś po tej złej stronie a wiadomo dobro zawsze wygrywa, więc po porostu jesteś przegrany.

Rady:
Jeśli jesteś zdrowy nie bierzesz narkotyków tym bardziej nie idź tą stroną, chcesz się dorobić a uważasz się za spryciarza? Zostań politykiem wiadomo to najlepsi złodzieje 😉
A tak na serio to się ucz i pracuj, nie graj w gry po pracy, nie pij alkoholu na umór a tym bardziej nie bierz narkotyków i dopalaczy bo nie dość że te rzeczy to używki to jeszcze rujnują życie. Tak dają fajną zabawę ale na krótką metę a później stają się przymusem i aż rzygasz nimi a zerwać tak łatwo się nie da.

Tak więc jeśli jesteś młody albo rozważasz tą możliwość zastanów się 2x czy warto oddać 7 – 20+ lat życia w więziennych murach i być napiętnowanym przez społeczeństwo za te drobne gdy wielcy biznesmeni takie pieniądze wydają na wykałaczki i żyją bynajmniej według prawa lub prawo ich chroni.
Dołącz do jasnej strony mocy bo zło to skażenie, wynaturzenie, choroba i zawsze będzie na przegranej pozycji i nikt go nie chce.

Cześć

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s