Podsumowanie finansowe Blogera. 10 2019 A.D.

Dzięki wpisowi kolegi Mońka na temat jego finansów zauważyłem że przecież skończył się październik i przecież pora na kolejne podsumowanie finansowe. W tym miesiącu oszczędnie choć niektóre wydatki były zbędne… Zapraszam! Jest postęp 😉

Więc na start graficzka z oprogramowania:

10.2019 podsumowanie finansowe Blogera

Rachunki czyli jak zwykle mój telefon i Mamy oraz tv/internet. Mama to dołożenie się do budżetu a w sumie zakup mleka 1,5 % i mleka bez laktozy oraz mały prezent dla Mamy.

100 zł poszło na dentystę, nawet już nie pamiętam który ząb leczyłem…

Prasa i tu średnio potrzebny wydatek, dla Mamy gazeta z ogłoszeniami a dla mnie gazeta fotograficzna ora ComputerWorld jeśli dobrze pamiętam… A te gazety nie są tanie. Notabnene nie rozumiem dlaczego dla kobiet jest tyle kolorowych tygodników a dla panów nie ma takich o komputerach, nauce, technice – z chęcią bym jakiś kupował gdyby taki był ale oczywiście do 3 zł max.

Charytatywne tu wspomogłem 3 zbiórki na szczytne cele.

Kurier nowa kategoria, przesyłka droższa od towaru – norma.

Wyposażenie domu – szczotka do mycia/ drapania pleców dla Mamy.

Transport tu dojazd do dentysty gdyż byłem z Mamą – mam dentofobię jakby tych fobii było mało…

Chemia to jak co miesiąc albo co dwa, żel do golenia.

Ubrania tu zegarek który kupiłem a bo mi się spodobał a ostatnio mam zajawkę na zegarki :P. Lepiej kupić fajną rzecz która nasyci ego a kosztuje tylko parę złoty niż kupować 40 sztuk innych rzeczy za gruby tysiąc – trzeba nakarmić robala.

Donate i tu nie ani YouTube ani Twitch tylko donacja na rzecz programisty który stworzył StayFree – aplikację do mierzenia czasu spędzanego na smartfonie…

W miesiącu listopadzie wydatki zapowiadają się na najmniej taką samą kwotę gdyż muszę kupić obuwie zimowe a i rachunki się zwiększą z powodu Legimi a w sumie to abonamenty.

Muszę bardzo się pilnować aby nie wydawać na lewo i prawo gdyż tyle jest pokus. Podobno coraz więcej polaków oszczędza a ponad 90% zdaje sobie sprawę że oszczędzanie jest potrzebne. Miejmy nadzieję że ta zmiana wydatków już u mnie na stałe a przynajmniej póki nie znajdę jakiegoś stałego źródła dochodów.

Cześć!

4 myśli na temat “Podsumowanie finansowe Blogera. 10 2019 A.D.

  1. Hej akurat wydatki na Mamę chcę ograniczyć do Świąt i urodzin, dnia kobiet itp 😉
   Prasa akurat mnie słono kosztowała – kiedyś ściągałem gazety z Wareza i to było OK bo za parę złoty hmm może 5 zł miałem wszystkie czasopisma a teraz za 3 gazetki 42 zł ;/.
   Tak zdecydowanie gazety dla męskiego czytelnika są za drogie i jest ich za mało … ;(
   Fajnie że zajrzałeś 😉

   Polubienie

  1. Powiem tak wszystko ma swoje jasne i ciemne strony np do gazety on-line mam natychmiastowy dostęp no ale papierowe bardziej UX friendly. Jeśli chodzi o legalne to ściąganie na użytek własny ściąganie jest legalne. Co do moralności to wytłumacz komuś kto ma tylko rentę i ma 10+ letni komputer a za 42 zł żyje 4 dni… Np dziś widziałem młodego chłopaka który szukał po śmietnikach. Mi np nikt nie pomoże oprócz kumpli i Mamy a i z kumplami różnie, miałem mieć pracę przy kodowaniu ale 3 godziny drogi komunikacją miejską za minimalną krajową co ja nawet poza osiedle nie pójdę… Poza tym spójrz na wielkich, sprzedają fast food cole itp co wiadomo szkodzi zdrowiu nie wspominając o papierosach i alkoholu… Niby Świat powinno się zmieniać od siebie ale żyjemy w kapitaliźmie i pieniądz rządzi…
   Dlatego ja przestałem oglądać filmy i seriale gdyż jednym z powodów była uczciwość, gazet też nie piracę, kiedyś tak a w sumie szkoda czasu na takie bzdury i to jest mój główny powód nie piracenia gdyż tego gówna nie chcę nawet za darmo 😉 A gazety kupiłem gdyż chciałem podłapać life-hacki na robienie zdjęć i dowiedzieć się o pewnej rzeczy… Cze 😉

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s