Nadchodzi wojna? – społeczeństwo & gospodarka – kryzys ekonomiczny i następstwa

Jak każdy ekonomista dobrze wie, po czasach prosperity zawsze nadchodzi korekta a czasem wielka depresja rynku. Ostatnio wielki kryzys wystąpił 29 października 1929 – 1939 a wszystkie symptomy wskazują że mamy spadek gospodarki i nawet dążenie do rewolucji światopoglądowej. Mój 19 letni sąsiad stwierdził, że przecież gospodarka musi ciągle rosnąć i takie właśnie pojęcie mają młodzi i nie dokształceni ludzie…

Zobaczmy do czego doprowadził ostatni wielki kryzys, do wybuchu II Wojny Światowej i rozlania się fali komunizmu po części Świata oraz powstania ideologi faszystowskiej. Niemcy i Europę zasiedlali obcy, Żydzi i na nich skupił się gniew społeczeństwa i ideologi Nazistowskiej. Obecnie u naszego zachodniego sąsiada budzi się partia skrajnie prawicowa i też mamy silną komunę emigrantów z Afryki a rdzenna ludność nie pała do nich miłością.

We Francji już są zamieszki i chyba w innych krajach też, palenie sklepów i samochodów a 5 listopada u nas mają przejść demonstracje przeciwko kontroli społeczeństw przez rząd – Anonimus. Zresztą nie ciekawie jest w innych krajach, ludzie są bardzo nie zadowoleni z obecnego stanu rzeczy. Poza tym jesteśmy u progu nowej Ery a mianowicie czasów Sztucznej Inteligencji. Powiedzmy sobie szczerze system rządzący nie działa, ludzie widzą, że jest im odbierana wolność – ja dlatego zrezygnowałem z ogłupiającej TV, filmów i seriali oraz gier bo to wszystko ogłupia.

Dzieci nie uczy się kreatywności ani samodzielnego myślenia tylko wkuwania regułek, mamy jako cywilizacja problem z ponownym lotem na księżyc, nie ma wybitnych naukowców w XXI wieku takich jak Enstein, Edison, Fleming, Pasteur. Wybuchają afery ze śledzeniem użytkowników portali społecznościowych i wpływaniu poprzez nie na wybory i zachowania obywateli – wszędobylska inwigilacja. Niektórzy czują a inni wiedzą, że nadchodzi Świat z książek Orwella i to wszystko nie idzie w dobrym kierunku…

Tak więc po 2020 wszystko możliwe, może nas czekać kryzys ekonomiczny a raczej depresja rynku jakiej od 100 lat nie widzieliśmy, powstanie nowej radykalnej ideologii i nawet pogromy emigrantów a w konsekwencji wojna w Europie. Za 20 lat Władimir Putin może już nie żyć albo nie być zdolny do sprawowania rządów i w Rosji też może nadejść nowa ideologia a nasz Wschodni sąsiad rozbudowuje arsenał atomowy ma broń niszczącą całe regiony.

Ja sądzę że kryzys nadejdzie w latach 2020 – 2030 – Niemcy, Francja ich gospodarka już zwolniła albo jest w depresji. Zdaje mi się że żyję w „ciekawych czasach”. Pozostaje pytanie czy to są naturalne fluktuacje społeczno – ekonomiczne czy też od górne działania ludzi u władzy. Wiadomo na wojnie zarabia się najlepiej, tak przecież USA stało się potęgą dzięki II W.Ś., pomoc ekonomiczna którą kraje starego kontynentu musiały kupić i dług zaciągnięty przez Europę…

Tego na pewno nie dowiem się z poziomu szaraka chyba, że pojawi się kolejny Snowden który takie rewelacje ujawni ale czy będzie miał się gdzie schować, dokąd uciec?

Muszę chyba sięgnąć po lekturę typu – „Jak przygotować się na kryzys ekonomiczny”, czy coś w ten deseń… Polska już kupuje złoto, dlaczego? Bo gdy ekonomia oparta na długu upadnie pieniądze, waluta przestanie mieć wartość a złoto zawsze będzie miało bo to coś namacalnego.

I to były moje myśli na końcówkę 2019 r. a Wy co o tym sądzicie jak widzicie Świat – tu pytanie do Mońka?

Cze!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s